Do hlubin a bez bublin

18.-25.6.2015 proběhla v egyptské Safaze nedaleko Hurghady akce 6. Red Sea Silence Week 2015. Akce nabídla zájemcům možnost vyzkoušet si pod vodou nová (Liberty) či zavedená RB (rEvo, Megalodon, JJ CCR…). Součástí akce bylo i „ostré“ potápění do hloubek pod 100m. Nejen z jeskyňářského pohledu byla škoda, že na prezentaci chyběly bokovkové RB.

Pro hloubkové ponory byly zvoleny Panorama a Razor reef, oba útesy mají svoje dno hodně hluboko a pro tentokrát opět zůstalo skryto. Škoda jen, že ryb moc nebylo a neukázal se ani jeden žralok, ale o to až tolik na této akci nešlo. Poslední den proběhl ponor na Salem Expressu. I po 14 letech je na místě čitelná tragédie onoho večera.

Žhavé slunce, korby místních pick-upů a velmi slaná voda Rudého moře dávala všem RB zabrat, ale nakonec to všechna vydržela a dopotápěla, stejně jako jejich majitelé.

Petr

Foto: Crisie, Petr, Holly, Tomáš

související

Attersee 101,5 m

Jakub se stal historicky prvním Pragoaquanautem, který překročil magickou hranici 100 m hloubky.

Dugi otok

Rebreatherové potápění na hlubokých stěnách v národních parcích Kornati a Telašćica

Rozhodl jsem se (Jakub 09), že pro nedostatek dobrých materiálů a časově vzdálenému společnému kurzu, vám napíšu postup plánování ponoru podle pravidla Rock Bottom.