Open air Krumlov

Při zpáteční cestě z naší potápěčské výpravy za čistou vodou z Rakouska z jezera Gruner see jsme navštívili Český Krumlov, kam nás pozval náš kamarád Petr Klier. Volal mi, že tam bude vystavovat velkoplošné fotky z jeho tvorby z historickými helmami, které vlastní a postupně je uvádí do funkčního stavu. Celá jeho expozice byla začleněna do Open‐air foto festivalu 2013 a vystavena v prostorách zámku. To umocňovalo zážitek z prohlídky velkoformátovaných fotografií. Při té příležitosti se také uskutečnila malá beseda s projekcí dalších jeho snímků a byli zodpovězeny dotazy týkající se fotografování pod vodou. Petr mj. představil svoje nádobíčko a to je: Fotoaparát HASSELBLAD H4x, Pouzdro ULTIMA DIGITAL, Blesky SUBMARINE MEGA.

Popovídal o tom, jak se vlastně takovéto nádherné fotky tvoří. Jak je nutné citlivě pracovat se světlem, jak využít čistou i kalnou vodu, kolik věcí je potřeba něž se zrodí finální snímek. Mnoho z posluchačů bylo překvapeno, jak je to vlastně náročné. Dotazy směřovali k technice svícení,co za datové stěny používá, jak je veliké rozlišení snímků atd. Dále byl představen kamarád Libor Havlíček, který si dobrovolně na sebe obléká tyto historické obleky a snaží se Petrovi připravit pod vodou co nejlepší scénu k focení. Bylo to příjemné oživení standardních besed, kde se probírá kompozice fotografie, jak nejlépe pořizovat makro snímky, práce s modelem a další a další běžné fotografické postupy. Po ukončení besedy jsme všichni společně zašli na oběd a prohlédli si Český Krumlov, který se bohužel připravoval na velkou vodu. Bylo to zrovna v období, kdy byly povodně a vltavská kaskáda včetně Lipenské přehrady mohutně odpouštěla vodu. Nicméně udělali jsem řadu snímků (nahlédněte do naší galerie Open‐air foto festival) a jestli jste zvědaví na další fotky Petra Kliera tak určitě nahlédněte do jeho fotogalerie na jeho webových stránkách: Petra Klíra

související

Jezero Gruner see

Po povodních nám neumožnil stále vysoký stav vody zahájit úklid skladu, tak jsem vyrazili za čistou vodou do Rakouska na jezero Gruner see.

Tonga

Výprava velrybářská kolem Tongy podařila se!

Kolik stojí potápění? I.

Lidé, kteří o potápění zlehka uvažují, stejně jako ti kteří o výcviku přemýšlí zcela vážně si dříve či později položí otázku: "Kolik mě to vlastně bude stát?" Pojďme si udělat takový instantní balíček.