Jakub Šimánek

Mgr. Jakub Šimánek (45 let)        Jakub Šimánek - instruktor potápění

  • IANTD Advanced Nitrox Instructor
  • IANTD CCR Liberty Instructor
  • IANTD CCR Liberty Instructor Trainer
  • IANTD CCR Trimix Instructor Trainer
  • IANTD CCR Instructor Trainer Trainer
  • TDI Liberty Mixed Gas Instructor Trainer
  • TDI Sidemount Liberty Mixed Gas Instructor Trainer
  • ASTD Liberty Instructor Trainer
  • CCR Liberty Factory Trainer

Potápění se věnuje doslova od malička. K potápění ho přivedl otec, který je sám aktivním členem Pragoaquanautu již od roku 1972. První ponor s přístrojem v bazénu učinil, když mu bylo 10 let. První ponor na volné vodě asi ve 12 letech. V 18 letech získal certifikaci Divemaster a několik let se aktivně podílel na výcviku začátečníků. Po té se stal sám instruktorem IANTD a k tomu vystudoval pedagogiku na UK s aprobací biologie / tělesná výchova.

Od roku 2012 pracuje ve firmě DIVESOFT, kde se podílí na vývoji potápěčských počítačů a rebreatheru CCR Liberty. Zároveň zde funguje jako testovací potápěč, reprezentant firmy a instruktor trenér pro CCR Liberty.

Mezi jeho studenty tak patří zvučná jména světového potápění, jako je italský guru rebreatherového potápění Aldo Ferrucci, jeden z nejslavnějších sidemount potápěčů Steve Bogaerts, belgický instruktor Yves Chrisiaens, holandský hloubkový potápěč a lovec rekordů Pim van der Horst, šéf německého IANTD Frank Gotschalk, ale i spousta sympatických a nadšených začátečníků.

Výcvik zahraničních studentů

Jakub prováděl školení, výcvik a prezentace v následujících zemích: USA (Florida, Kalifornie, Havaj), Singapur, Austrálie, Jižní Korea, Izrael, Spojené Arabské Emiráty, Egypt, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Chorvatsko, Holandsko, Belgie, Slovensko a Velká Británie

 Výcvik policie ČR

V roce 2015 byl Jakub zvolen jako CCR instruktor pro elitní potápěčský oddíl Policie ČR. Po vyškolení celé jednotky na základní úrovni výcvik dále probíhal instruktorskými výcviky a zvyšováním kvalifikace policistů až do roku 2019, kdy byla dosažena plná soběstačnost policie ve schopnostech dál předávat výcvik na všech úrovních uvnitř organizace.

Jakub vyučuje v češtině a angličtině. Po značném oprášení je možno i v němčině.

Jakub Šimánek instruktor potápění

Side mount pod otevřenou hladinou

Krátké zamyšlení nad touto stále častější konfigurací výstroje. Kde se vzala, co přináší?

Rakousko trochu jinak

Tradiční potápěčský cíl nabízí i jiné vybití, ať už ve vodě nebo nad ní.

Test křídla PEANUT 21 Asymmetric

Otestovali jsme křídlo Tecline Peanut 21 Asymmetric, které na první pohled zaujme svým neobvyklým tvarem. Jak se s ním potápí, zjistíte v naší reportáži.